Najpopularniejsze rodzaje bram wjazdowych

Najpopularniejsze rodzaje bram wjazdowych

Kiedy buduje się dom, sam budynek to nie wszystko, powinno się także odpowiednio ogrodzić teren w celu zabezpieczenia. Wiadomo, że brama wjazdowa stanowi swego rodzaju wizytówkę całej posesji, w końcu to pierwsza rzecz, jaką zobaczy gość, a pierwsze wrażenia są zazwyczaj najważniejsze. Dlatego właśnie warto zainwestować w elegancką, dobrą i bezpieczną bramę wjazdową na posesję. Efekt będzie jeszcze lepszy, kiedy dana brama będzie otwierać się automatycznie.

Można wyróżnić dwa rodzaje bram przesuwanych – samonośne i szynowe. Bramy szynowe wymagają zamontowania odpowiedniej szyny, po której będą się przesuwać, trzeba jednak pamiętać w tym przypadku o jej konserwacji, ponieważ znajdujące się w szynie kamienie lub liście spowodują awarię i zablokowanie. Bramy samonośne są dużo łatwiejsze w utrzymaniu, ponieważ nie mają bezpośredniego kontaktu z podłożem, potrzebują natomiast długiej przeciwwagi, a co za tym idzie, więcej miejsca przy ogrodzeniu.

Bramy skrzydłowe z kolei są dużo tańsze od przesuwnej, jednak zmienia się to w przypadku automatyzacji, ponieważ automatyka do bram skrzydłowych jest droższa, niż w przypadku przesuwnych.